Jak přidat sdílené kalendáře Microsoft Office 365 do iPhone kalendáře

blank
"Malý návod, jak přidat sdílené kalendáře do nativní iOS aplikace"
Návod je určen pro ty, kteří nechtějí používat další aplikace, ale stačí jim ty, které jsou již součástí iPhone:-) 
Daniel Hlaváček, majitel a obchodní ředitel, koníčkem jsou stavby počítačů

Nativní iOS kalendář

Chtěl bych se s Vámi podělit o jednoduchý trik, jak jednoduše přidat sdílené kalendáře (např. od kolegů) do nativní aplikace kalendář v Apple iPhone. Toto se velice hodí, pokud nechcete používat žádné aplikace od Microsoftu, např. email či kalendář (Outlook) a chcete využívat nativní aplikace od Apple. Pokud přidáte pouze MS Exchange účet do iPhonu, budou se Vám synchronizovat pouze vlastní kalendáře, nikoliv sdílené. Následujícím trikem však docílíme toho, že uvidíme i ostatní sdílené kalendáře.
macbook a iphone

Návod

1. Přidejte si do iPhonu účet MS Exchange (MS Office 365), pokud jej ještě nemáte. Běžte do NASTAVENÍ > POŠTA > ÚČTY > PŘIDAT ÚČET > MICROSOFT EXCHANGE. Po dokončeném přidání nezapomeňte zaškrtnout, že chcete synchronizovat i kalendář.

2. Otevřete nativní aplikaci kalendář od Apple, ve spodní části uprostřed je položka „Kalendáře“, to otevřete a uvidíte svůj Microsoft účet s kalendářem a další kalendáře z jiných účtů, pokud je využíváte.

3. Zde nastává již zmíněný trik. Z App Store si stáhneme oficiální aplikaci Microsoft Outlook. Nemusíte mít obavy, bude to jen pro zprovoznění, následně se aplikace odinstaluje, jakmile budete mít vše potřebné.

4. Staženou aplikaci Microsoft Outlook otevřeme a přihlásíme se stejným účtem jako v iPhone viz. krok 1. Jakmile bude aplikace přihlášená, necháme ji chvíli synchronizovat.

5. V aplikaci otevřeme záložku „Kalendář“ (úplně vpravo dole)

6. V kalendáři poté klikněte na své jméno (úplně nahoře vlevo), otevře se rozbalovací menu, kde vlevo nahoře je ikona schránky s PLUS znaménkem. Na ten klikneme a přidáme všechny sdílené kalendáře, které chceme vidět.

7. Nechte aplikaci zase synchronizovat, dokud neuvidíte všechny ostatní sdílené kalendáře.

8. Otevřete nativní aplikaci ,,Kalendář“ od Apple a znovu se podívejte do kalendářů viz. bod 2. Měly by tam přibýt nově i sdílené kalendáře, které jste přidali z aplikace MS Outlook. Nejspíše bude ale ještě potřeba udělat refresh kalendářů, tedy swajpněte po display dolů, čímž se aktualizuje účet kalendářů.

9. Pokud staženou aplikaci MS Outlook nadále nechcete používat, můžete ji ze zařízení smazat. Ta už poté nemá vliv na synchronizaci s MS Exchange účtem. Domnívám se, že přidáním kalendářů do aplikace MS Outlook dojde k nějakém poštouchnutí MS serveru, který poté provede synchronizaci i s nativní kalendář aplikací, toto však nemám ověřeno.
Microsoft Outlook - krok 1
Microsoft Outlook - krok 2
Microsoft Outlook - krok 3
blank
Microsoft Outlook - krok 4

Shrnutí

Doufám, že tento trik a tip pomůže. U Microsoft i Apple je v této situaci ticho po pěšině a nikdo nemá řešení, jak to vyřešit. Tento trik nefunguje v aplikaci pro MAC, pokud však ve volném čase najdu způsob, určitě zase napíšu návod zde na blog. Pokud ještě nejste našimi klienty, můžete to změnit poptávkou na této stránce.

Sdílené kalendáře MS Office 365 

Můj Apple příspěvek, kde je ve zkratce návod